Genel

Gutenberg Editör; 9.7 Yayınlandı

Yükleniyor..

Gutenberg Editör; 9.7 Yayınlandı

Bildiğiniz gibi WordPress 5.0 2018’in sonlarında piyasaya sürüldüğünde, Gutenberg olarak bilinen yepyeni bir editörle geldi . Gutenberg, WordPress’teki düzenleme deneyimini dönüştürmek için yola çıkan bir blok düzenleyicidir. Blok düzenleyici, sayfalara ve postlara modüler bir yaklaşım getirir: Editördeki bir paragraftan bir resim galerisine ve bir başlığa kadar her içerik parçası kendi düzenleme bloğudur.

Gutenberg’i WordPress dünyasına tanıtmanın amacı, bir site tasarlama ve yayınlama deneyimini basit bir şekilde daha sezgisel ve özelleştirilebilir hale getirmektir. Bu yeni editör geliştirildi ve WordPress’in özüne dahil edildi, bu da WordPress geliştirmenin Gutenberg’in kullanımı için optimize edileceği anlamına geliyor. (Burası çokamelli)

WordPress çekirdeğine girdiğinden beri, Gutenberg ekibi hem kullanıcı arayüzü hem de tasarıma yönelik büyük adımlar atmaya devam etti. Gutenberg’in güncellemelerinden haberdar olmak, tasarımcılar ve geliştiriciler için her zaman avantajlıdır, bu nedenle sahada her zaman aktif oyuncu olarak ilk 11’de yerlerini alırlar.

Gutenberg’i sev ya da nefret et farketmez :D, fakat şunu unutmamakta fayda var “Geliştiren>gelişir>gelişen büyür.”

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

14 Gün Ücretsiz Deneme ile
Hemen E-ticarete Başla

Yorum yapılmamış
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Yazılar