E-Ticaret, Genel

E-TİCARET İÇİN TEMEL ADIMLAR

Yükleniyor..

e-ticaret

E-TİCARET İÇİN TEMEL ADIMLAR

E-TİCARET İÇİN TEMEL ADIMLAR

İnternet kullanımının sürekli artmasıyla birlikte mağazaya gidip alışveriş yapmaktansa, kendi bilgisayarından veya akıllı telefonundan alışveriş yapan insanların sayısı sürekli artmakta. Bunun sonucu olarak e-ticaret 2021 yılında %75 büyüyerek 300 milyarı aşan boyutlara ulaştı ve önümüzdeki yıllarda da duracak gibi görünmüyor. Eğer siz de e-ticarete başlamak istiyorsanız internette ne satacağınıza karar vermeden önce doğru ürün seçimi ile ilgili detaylı bir araştırma yapmalısınız.

 

DOĞRU ÜRÜN SEÇİMİ

Başarılı bir e-ticaret sitesi için doğru bir ürün seçimi büyük önem taşır. Yatırım yapmadan önce ürün ile ilgili yeterli değerlendirme yaptığınızdan emin olmalısınız. Satmak istediğiniz ürünü kendiniz test etmeli ve ürünle ilgili sorunları deneyimlemelisiniz. Böylece müşterileriniz için bir müşteri servisi hizmeti sağlamaktasınız.

Online mağaza açmanın en önemli noktası, satışını yapacağınız ürünün çeşidini seçmektir. Öncelikle piyasadaki başarılı şirketleri incelemekle işe başlamalısınız. E-ticarette rekabet çok olduğu için satışını yapacağınız ürünlerin en iyi kalite ve fiyata sahip olması sizin en büyük avantajınızdır.

Müşterilerin çoğu ücretsiz teslimat hizmeti sağlıyor olmanızı beklerler. Online perakende satışçıların çoğu kargo ücretini fiyatın üstüne ekliyor ve ücreti yükseltiyorlar, böylece ”ücretsiz kargo” hizmeti veriyorlar. Ufak boyutlu ve teslimat masrafları yüksek olmayan ürünler satmanız daha uygun olabilir.

 

SANAL POS VE KARGO ENTEGRASYONU HAYAT KURTARIYOR

E-ticaret siteniz üzerinden kredi kartı ile alışveriş imkanı sunmak için ya hizmet veren bankalar üzerinden sanal pos ile ya da alternatif ödeme şirketleri üzerinden sanal pos hizmeti alarak yapabileceğiniz bir kurgu. Ayrıca kargo entegrasyonu sağlanarak, alınan siparişlere ait fiş, fatura ve dokumanlar tek bir seferde çıktı alınabilir veya bilgisayar ortamına kayıt edilebilir. Tüm bunlar, ürünün paketlenmesi ve kargoya verilmesi olmak üzere pek çok sürecin hızlı yapılmasını sağlar. E-ticarette hız çok şey demektir.

E-ticaret pazaryeri, satıcılar ve alıcıların buluşturulması için üçüncü şahıslar tarafından internet ortamında kurulan, satıcıların mağaza açıp ürünlerini yüklediği ve tüketicilerin ise ilgili ürünleri inceleyip satın alma işlemi gerçekleştirdiği online platformlardır. Ülkemizde en popülerleri olan Trendyol, Amazon, Hepsiburada, N11, Çiçek Sepeti gibi şirketlerle SubWoo tarafından gerekli entegrasyon yapılmaktadır.

Eğer hızlı ve kolay bir şekilde işe başlamak istiyorsanız anahtar teslim bir e-ticaret platformu seçmeniz yerinde olur. Yukarıdaki tüm e-ticaret sistemi SubWoo ile mümkün olmaktadır. E-ticarete başlamak için gerekenler hakkında daha detaylı bilgi için E-ticarete Başlamak İçin Ne Gerekli? yazı dizimizi okuyabilirsiniz.

 

Bu yazılarda ilginizi çekebilir:

E-TİCARETE BAŞLAMAK İÇİN NE GEREKLİ? – BÖLÜM 1

E-TİCARETE BAŞLAMAK İÇİN NE GEREKLİ? – BÖLÜM 2

E-TİCARETE BAŞLAMAK İÇİN NE GEREKLİ? – BÖLÜM 3

 

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

14 Gün Ücretsiz Deneme ile
Hemen E-ticarete Başla

Yorum yapılmamış
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.

Benzer Yazılar