E-Ticaret

E-TİCARETE BAŞLAMAK İÇİN NE GEREKLİ? – BÖLÜM 2

Yükleniyor..

E-ticarete başlamak isteyenler için farklı aşamalardan oluşan 2. bölümümüzde ilk odağımız sosyal medya platformları.

SOSYAL MEDYA

Çevrimiçi mağazanız için sosyal medya platformlarında bir işletme sayfası oluşturup web sitesi bağlantısı, konum ve iletişim bilgileri gibi işletme bilgilerinizin detaylarını profil sayfanızda yazıp güncellemek büyük önem taşır.

E-ticaret web sitenizin Facebook Mağazası ile entegre olmasını sağlayarak veya Instagram gönderilerinizi mağazanıza bağlayarak müşterilerin sosyal medya sayfanızdan alışveriş yapmasına yardımcı olabilirsiniz. Arama sonuçlarında sitenizi üstlerde yer alacak şekilde konumlandırmalısınız. Müşterilerin, sattığınız ürün türlerini ararken mağazanızı kolaylıkla bulmalarını sağlamalısınız. Ücretsiz veya ücretli pazarlama ve tanıtım yöntemleriyle hedef kitlenizi çevrim içi mağazanıza çekebilmeniz mümkün.

KARGO VE SANAL POS

Kargo, sanal POS, lojistik detaylar e-ticaret yapmanız için en çok ihtiyacınız olan detaylardan en önemlileridir. Kargo çözümünüz yoksa ürünlerinizi gönderemezsiniz, bir sanal POS yoksa istediğiniz gibi ödeme alamazsınız. Subwoo’da bütün bankalara entegre olmuş bir sistem bulunur. Iyzıco, ParamPos, Akbank, Garanti, İş Bankası vb. tüm bankalar için hazır bir alt yapı mevcuttur. Ayrıca full kargo otomasyonu ile tüm büyük kargo firmaları ile çalışabilirsiniz.

E-TİCARET SİTE TASARIMI

Sanal POS ve kargo anlaşmalarını yaptıktan sonra, geriye e-ticaret sitenizi tasarlamak kalıyor. E-Ticaret sitenizi tasarlarken şunlara dikkat etmelisiniz;

  • Ana sayfanızı sade tutun. Karmaşık bir ana sayfa müşterilerin kafasının karışmasına sebep olabilir.
  • İnternet sitenizin navigasyonuna önem verin. Müşterilerin kategori ve ürünler arasında rahatça geçiş yapabilmelerini sağlamalısınız.
  • Checkout sayfanızın mümkün olduğunca sade ve basit olmasını sağlayın. Bu müşterilerinizin dikkatlerinin dağılmasını engelleyecektir.
  • Mobil uyumluluğa özen gösterin. Artık birçok insan alışveriş yapmak için telefonlarını kullanmakta.
  • Satacağınız ürünleri, sitenize ya da pazar yeri platformlarına eklerken başlıklara ve açıklamalara çok dikkat etmeniz gerekir. Başlıklar, ürün hakkında genel bilgi vermeli, açıklamalar ise detaylı ve bilgilendirici olmak zorunda. Ürün başlık ve açıklamalarını göz ardı etmemeniz itinalı bir şekilde oluşturmanız gerekli. Zira bunlar, ilk etapla unutulabilen ama e-ticaret faaliyetleri içinde çok önem taşıyan detaylardır.
  • Görselliğin çok önemli olduğu bir dünyada yaşıyoruz. E-ticaret faaliyetlerinin yürütüldüğü dijital dünyada, görseller daha da önem taşımakta. Bu nedenle satmayı düşündüğünüz ürün görsellerinin en yüksek kalitede olması şarttır. Fakat görsel dünya için yüksek kalite tek başına yeterli olmayacaktır.
  • Sadece kalite, müşterilerin aradığını bulması açısından yeterli olmamakta. Ürünün tüm özelliklerinin görülmesini sağlayan, detaylı ve fazla fotoğraf yüklemeniz, müşterilerin hem aradığını bulmasını sağlayarak ,şirketinize olan güveni yükseltir.

Subwoo’da gelişmiş bir yazılım bilgisine ihtiyacınız yok. Sadece sürükle bırak ile kolay ve sınırsız tasarıma sahip olur ayrıca geliştirebilirsiniz.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir:

E-TİCARETE BAŞLAMAK İÇİN NE GEREKLİ? – BÖLÜM 1

E-TİCARETE BAŞLAMAK İÇİN NE GEREKLİ? – BÖLÜM 2

E-TİCARETE BAŞLAMAK İÇİN NE GEREKLİ? – BÖLÜM 3

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

14 Gün Ücretsiz Deneme ile
Hemen E-ticarete Başla

Yorum yapılmamış
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.

Benzer Yazılar