Wordpress

Wp-admin admin bar nasıl kaldırılır?

Yükleniyor..

wordpress admin bar nasıl kaldırılır

Wordpress admin bar nasıl kaldırılır?

WordPress sitenize giriş yaptığınızda, yazılım otomatik olarak sayfanın üst kısmında bir araç çubuğu görüntüler. Ve siteye ister kontrol panelinizden ister web sitenizin ön safasından bakın tepede o çubuk (admin bar) sabit olarak durmaktadır.

Çoğu kullanıcı için bu bir kolaylık olabilirken bazı kullanıcıların ise canını sıkabiliyor.

Bir geliştiriciyseniz, bu araç çubuğu, özellikle yönetici çubuğu tarafından gizlenmiş olabilecek bazı CSS ayrıntılarınız varsa, ön sayfanızın tasarımını gerçekten bozabilir.

Geliştirici olmasanız bile, yönetici çubuğunu çok dikkat dağıtıcı bulabilirsiniz.

O halde bugün sahip olduğumuz soru şu : Bu küçük sıkıntıdan bir şekilde kurtulabilir misin?
Evet, birkaç dakika içinde kaldırabilirsiniz.

Bugün size WordPress yönetici çubuğunuzu çeşitli yöntemler kullanarak web sitenizden nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz .

WordPress Admin Bar Nedir?

Araç çubuğu, yönetici çubuğu ya da toolbar hatta bazen top bar olarak da adlandırılabilir. Ekranınızın yönetim bağlantılarını görüntüleyen en üstteki bölümüdür. Örneğin, bu yönetici çubuğunu kullanarak yeni bir sayfa/yazı/medya oluşturabilir, profilinizi düzenleyebilir, siteyi/gösterge tablosunu ziyaret edebilirsiniz.

Wordpress Admin Bar

WordPress Yönetici Çubuğu Doğrudan Panodan Nasıl Kaldırılır?

İlk olarak, WordPress web sitenize giriş yapmanız ve kontrol paneline girmeniz gerekir. Yönetici çubuğunu devre dışı bırakmak için Kullanıcılar’a tıklayın ve altındaki Profilinizi bulun. Orada, Klavye Kısayolları altında Araç Çubuğu’nu göreceksiniz . Hemen yanındaki “ Siteyi görüntülerken araç çubuğunu göster ” kutusunun işaretini kaldırmanız yeterlidir .

Yönetici çubuğunu kaldır (Remove admin bar). Geçmiş olsun artık admin bardan kurtuldunuz. Fakat admin bar wp-admin’de yani yönetici panelinde yerinde hala duruyor. Arka plandan da bunu kaldırmak isterseniz aşağıda ki açıklamaları takip edebilirsiniz.

 

CSS Kullanarak WordPress Yönetici Çubuğu Nasıl Devre Dışı Bırakılır?


İlk yöntem tartışmasız en kolayı iken, bu zorluk açısından yakın bir ikinci yöntemdir. Aşağıdaki CSS kodunu Görünüm > Özelleştir > Ek CSS’ye veya style.css dosyanıza kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir.

Araç çubuğunu devre dışı bırakmak için CSS kodu:

#wpadminbar { display:none !important;}

PHP Kod ile Admin Bar Nasıl Kaldırılır?

Herhangi bir ek / eklenti indirmek istemiyorsanız endişelenmeyin, araç çubuğunu kod ile de devre dışı bırakabilirsiniz . Bunun için birkaç farklı yol var.

Başlangıç ​​olarak, araç çubuğunu tüm kullanıcılar için devre dışı bırakmak istiyorsanız , bu kod parçasını temanızın function.php dosyasına eklemeniz yeterlidir:

add_filter('show_admin_bar', '__return_false');

Function.php içine eklenirse araç çubuğunu devre dışı bırakacak başka bir kod da şudur:

function hide_admin_bar(){ return false; }
add_filter( 'show_admin_bar', 'hide_admin_bar' );

Ama belki de araç çubuğunu herkes için devre dışı bırakmak istemezsiniz. Yönetici ayrıcalıklarına sahip kullanıcıların araç çubuğunu görmelerine izin vermek istiyorsanız , bunun yerine şu kodu eklemeniz yeterlidir:

if ( ! current_user_can( 'manage_options' ) ) {
 add_filter('show_admin_bar', '__return_false');
}

 

Umarım işinize yaramıştır.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

14 Gün Ücretsiz Deneme ile
Hemen E-ticarete Başla

Yorum yapılmamış
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.

Benzer Yazılar