E-Ticaret

Woocommerce ve Shopify gibi hazır platformlar arasında ki farklar nelerdir?

Yükleniyor..

WooCommerce ve Shopify, e-ticaret platformlarıdır ve her ikisi de online mağazaları oluşturmak ve yönetmek için kullanılır. Ancak, iki platform arasında bazı önemli farklılıklar vardır.

Ölçeklendirme: Shopify, küçük işletmelerden büyük şirketlere kadar çok çeşitli müşterileri hedefler ve bu nedenle daha yüksek ölçekli bir platformdur. Özel bir yapı olduğu için komisyon oranları vardır. WooCommerce ise WordPress tabanlı bir yazılımdır ve büyüyen işletmeler için çok daha uygun bir seçenektir. Komisyon oranı yoktur ve çok daha uygun maliyetlidir.

Ödeme İşlemleri: Shopify, kendi ödeme işlemlerini içeren bir platformdur ve çeşitli ödeme yöntemlerini kabul eder. WooCommerce ise WordPress tabanlı bir eklentidir ve ödeme işlemlerini dışarıdan bir ödeme işlemcisiyle entegre ederek sizlere sınırsız bir alan sağlar

Özelleştirme: Hazır sistemler, çok sayıda tema ve uygulama sunar, ancak bu özelleştirme seçenekleri sınırlıdır. WooCommerce ise WordPress tabanlı olduğundan, özelleştirme seçenekleri oldukça geniştir ve WordPress tarafından desteklenen herhangi bir tema veya eklenti kullanılabilir. Bu açıdan diğer hazır e-ticaret paketlerine oranla çok daha zengindir ve çok daha hızlı sonuçlar alırsınız.

Fiyatlandırma: Shopify, abonelik tabanlı bir fiyatlandırma modeline sahiptir ve ücretleri aylık olarak tahsil eder. WooCommerce temelde ücretsiz bir eklentidir, ancak hosting, SSL sertifikası ve diğer ücretli eklentiler gerekebilir.

Destek: Shopify, müşterilere telefon, e-posta ve canlı sohbet gibi çeşitli destek seçenekleri sunar. WooCommerce ise forumlar bir çok dilde hazırlanan içerikler ve belgelerinden destek alınır.

Sonuç olarak, WooCommerce ve Shopify her ikisi de kaliteli e-ticaret platformlarıdır ve hangisini kullanacağınız, işletmenizin ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre belirlenir. Eğer büyüyen işletmeniz varsa ve özelleştirme seçeneklerine daha fazla önem veriyorsanız, WooCommerce en iyi seçenek olacaktır. Ancak, eğer daha büyük bir işletmeniz var ve teknik ekibiniz yok ise , Shopify da uygun bir seçenek olabilir. Burada asıl konu teknik bilgi ve birikimdir. Eğer bünyenizde teknik ekip barındırıyorsanız Woocommerce Shopify için her zaman alternatif olacaktır.

WooCommerce özellikleri arasında şunları sayabiliriz:

WordPress tabanlı olması: WooCommerce, WordPress eklentisi olarak kurulur ve bu nedenle WordPress kullanıcıları için kolay bir şekilde kurulabilir ve yönetilebilir.

Özelleştirme seçenekleri: WooCommerce, WordPress tarafından desteklenen herhangi bir tema veya eklenti kullanılabilir, bu nedenle özelleştirme seçenekleri oldukça geniştir.

Çoklu dil desteği: WooCommerce, çoklu dil desteğine sahiptir ve bu nedenle dünya çapında müşterilere hitap edebilir.

Çoklu ödeme yöntemi desteği: WooCommerce, çeşitli ödeme yöntemlerini destekler ve bu nedenle müşterilerinizin tercihine göre ödeme yöntemleri seçebilirler.

İleri seviye raporlama ve analitikler: WooCommerce, gelişmiş raporlama ve analitik özelliklerine sahiptir ve bu nedenle işletmenizin performansını izleyebilir ve optimize edebilirsiniz.

Entegrasyon seçenekleri: WooCommerce, birçok CRM ve e-posta pazarlama araçları gibi diğer yazılımlarla entegre edilebilir ve bu nedenle işletmenizin diğer faaliyetlerini de yönetebilirsiniz.

SEO: Wordpress’in öne çıkan en büyük özelliği diyebiliriz. Açık kaynak kodlu olmasından ve özgür yazılımcı ordusundan kaynaklı SEO konusunda Woocommerce size büyük avantajlar sağlayacaktır. Farklı profesyonel eklentiler ile çok daha verimli sayfalar sağlamaktadır.

Eğer bünyenizde yazılım ekibi barındırmıyor ve maliyeti daha düşük bir E-ticaret sitesi açmak ya da geçiş yapmak istiyorsanız. Subwoo bu alanda yardımınıza koşuyor. Server, SSL, Tema, Kurulum ve eklenti ücretleri gibi ücretler ödemeden sitenizi Subwoo ile hızlıca buradan oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

14 Gün Ücretsiz Deneme ile
Hemen E-ticarete Başla

Yorum yapılmamış
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Yazılar