E-Ticaret

Neden Google Benim İşletmemde Olmalısınız?

Yükleniyor..

Google Benim İşletmem, (Google My Business) yerel işletmelerin alakalı yerel aramalarda – Google Arama’da daha yüksek görünürlük elde etmesine yardımcı olmak olan ücretsiz bir web aracıdır. Yerel şirket sahipleri, Google Benim İşletmem’i kullanarak Google Arama’daki görünürlüklerini kontrol edebilir ve geliştirebilir. Sayfanızı optimize etmek, işletmenizin  rakiplerinize karşı daha öne çıkmasını sağlar.

Web’de, özellikle Google Arama’da ne kadar çok yer kaplarsanız, müşterilerinizin işletmenizi görme ve işletmenizle etkileşimde bulunma fırsatları artar. Çoğu kullanıcı, özellikle hizmetler için yerel işletmeleri ararken müşteri yolculuklarına Google Arama’da başlar.

Google Benim İşletmem’i kullanmak, diğer çevrimiçi pazarlama kanallarından elde ettiğiniz sonuçları iyileştirmenize ve yatırım getirisini artırmanıza yardımcı olabilir. Web siteniz ve diğer reklam kanalları dahil olmak üzere genel pazarlama stratejinize Google Benim İşletmem’i dahil etmek çok önemlidir. Google Benim İşletmem daha çok yerel işletmelere yönelik olsa da, diğer şirket türleri için de benzersiz avantajlar sunar:

GOOGLE ARAMA’DA DAHA İYİ GÖRÜNÜRLÜK SAĞLAMAK

Google Benim İşletmem, yerel arama terimlerinde güçlü bir şekilde görünür olmanızı sağlar. İşletmenizin yerel alanındaki ilgili arama terimlerinde daha yüksek arama sıralaması konumlarına ulaşabilirsiniz. Yerel SEO’nuzu optimize etmek, küçük şirketlerin yerel bölgenizde daha önemli bir çevrimiçi varlığa sahip şirketlerle rekabet etmesini sağlar.

Google Benim İşletmem’in optimizasyonu, öne çıkmak ve hizmetlerinizi yakınınızdaki müşteriler için daha erişilebilir kılmak için çok önemlidir. Yerel arama veya yerel SEO ve optimizasyonu, Google Arama’da yerel erişiminizi geliştirmek için web sitenizin arama motoru optimizasyonu ve Google Benim İşletmem’in kullanılması anlamına gelir. Müşterilerin, yakınlardaki alakalı işletmeleri ve hizmetleri ararken sizi ve hizmetlerinizi doğru zamanda bulmalarına yardımcı olur.

GOOGLE ARAMA VE GOOGLE HARİTALAR’DA GÖRÜNÜRLÜK

Google Benim İşletmem listeleri, Google Ads spotları ile Google Arama’daki ilk organik arama sonuçları arasında alakalı arama terimleri tarafından görülebilir. Müşteriler doğrudan şirketinizin adıyla arama yaptığında, listeleme masaüstü ve mobil cihazlarda aramanın sağ tarafında görünür; liste, reklamların ve ilk organik sonucun altında görünür.

Müşteriler şirketinizi Google Haritalar’da bulabildiğinde, onlar adına sizinle iletişime geçme sürecini hızlandırır. Adresinizin doğru listeleme ile Google haritalarında yer alması, işletmenizi daha keşfedilebilir ve aramalarda daha çekici hale getirir ve bu da size daha fazla satış sağlayabilir.

Google Benim İşletmem listeleri, masaüstünde solda Google Haritalar’da görülür ve müşterilerin hızlı kararlar almasına yardımcı olacak önemli bilgileri gösterir ve onları size yönlendirir.

GOOGLE BENİM İŞLETMEM VE LOCAL PACK

Local pack’te, birkaç alakalı şirket, bunların profilleri ve Google Haritalar’daki konumları vardır. Local pack, müşterilerin daha iyi bir seçim yapmalarına yardımcı olmak için yakındaki ilgili işletmelerin önemli işletme bilgilerini görüntüler. Bu bilgiler arasında:

  • Açılış saatleri
  • Firma Adı
  • Adres
  • Yorumlar
  • İlgili Kategori
  • İş türü
  • İşletmenin bir görüntüsü yer alır.

Local pack ilgili terimlerle arama yapıldığında Google Arama’da çok yer kaplar. Bu nedenle, işletmenizin öne çıkması için bu yerel paket konumlarını elde etmeniz çok önemlidir.

Locak pack’in çalışma şeklinin doğası gereği, web siteniz ve işletmeniz yerel olarak optimize edilmemişse, organik sonuçlarda birinci olmak yeterli olmayabilir. Rakiplerinizi görüp, onlara karşı nasıl öne çıkacağınız konusunda isabetli kararlar vermenize yardımcı olabilir.

GOOGLE BENİM İŞLETMEM İNCELEMELERİ

Yorumlar, işletmelerin kullanması için önemli bir araçtır. İncelemeler güven oluşturur, yaklaşılabilir deneyimler yaratır ve gösterir, marka bilinirliği oluşturur ve işletmenizin satışlarını artırır.

Google Benim İşletmem girişinde gösterilen yorumlar, Google Arama’daki yerel görünürlüğünüzü artırır. Kısacası, çevrimiçi incelemelerin, özellikle Google Arama’da çevrimiçi görünürlük ve güven oluşturmada güçlü bir ilişkisi vardır. Müşterilerin size verdiği olumlu yorumlar, arama motorunda ücretsiz ve olumlu görünürlük getirmenin harika bir yoludur.

Müşteriler bir şey satın almak üzereyken ilk olarak mevcut incelemeleri göreceklerinden, incelemeleri toplamak yerel SEO’nuzu geliştirmek için çok önemlidir. Özellikle yerel perakende ve restoranlar gibi hızlı alınan satın alma kararları, çevrimiçi incelemelerin mevcudiyetinden derinden etkilenir.

Pek çok müşteri, satın alma kararlarını kesinleştirirken incelemeleri okuyacak ve incelemeler, hizmetler için olumlu onay işlevi de görecektir.

GOOGLE BENİM İŞLETMEM İLE İNCELEME TOPLAMA

İncelemeleri toplamanın uygun veya kolay bir yolu yoksa, incelemeleri toplamak bazen zor veya sıkıcı olabilir. Çevrimiçi incelemeleri toplamak ve görüntülemek için, Google Benim İşletmem’i kullanmak hem işletmeler hem de müşteriler için oldukça basittir. İncelemeler  ücretsizdir. Müşteriler, bir Google Benim İşletmem girişinde doğrudan Google Arama’da yorum bırakabilir.

Çevrimiçi inceleme koleksiyonunu satış huninize entegre etmek, süreci müşteriler için daha hızlı ve kolay hale getirebilir. Örneğin, satın alma işleminden sonra müşterilerinize bir inceleme bırakmalarını rica eden bir e-posta dizisini tanıtmak veya bir perakende satış ortamında müşterilerinize doğrudan bir inceleme bırakmalarını söylemek gibi…

İşletmeler için çevrimiçi incelemelerin bir başka yararı da, incelemelerin sahiplerine müşterilerin işletmeniz ve hizmetleriniz hakkında dürüstçe ne düşündüklerini söylemesidir. Olumsuz yorumlar, müşterinin sorunlarını düzeltmek için bir şanstır ve müşteri deneyimlerini iyileştirmek için müşterinin sorunlu noktalarını düzeltme fırsatı sunar.

Sabit bir olumsuz yorum, diğer müşterilere, onların müşteri deneyimlerini iyileştirmek için aktif olarak daha iyi kararlar vermeye çalıştığınızı ve bunun satışların artmasını sağlayacağını gösterir.

Ayrıca Google Benim İşletmem girişi ile, sizi arayan müşteriler için önemli işletme bilgilerinizi güncelleyebilir ve gerçek zamanlı olarak gösterebilirsiniz. Bilgilerinizi Google Benim İşletmem hesabı üzerinden güncellediğinizde, işletme bilgileriniz her zaman işletmenize ait en güncel bilgileri gösterecektir.

GOOGLE BENİM İŞLETMEM INSIGHTS

Google My Business Insights, şirketlere, işletmelerin görünürlüklerini iyileştirmek, etkileşimi ve nihayetinde satışları artırmak için kullanabilecekleri değerli veriler sağlar. Sağlanan verilerle harekete geçmek, Google Benim İşletmem ile daha kolay anlamanıza ve eyleme geçirilebilir hedefler oluşturmanıza yardımcı olur.

Google My Business Insight ile toplanan veriler çoğunlukla profilin kendisiyle alakalı verilerdir. İşletmenizle ilgili web verilerinin hızlı özetlerini görebildiğinizde, toplanan veriler daha iyi kararlar almanıza yardımcı olur.

Sonuç olarak yerel erişimini, görünürlüğünü ve kârlılığını büyütmek isteyen tüm şirketler Google Benim İşletmem’i kullanmalıdır. Ücretsiz ve kullanımı basit bir araç olan Google Benim İşletmem, küçük ve büyük şirketlerin çevrimiçi pazarlama stratejilerinde yararlanabilecekleri bir şeydir.

 

Google My Business hesabı açmak için buradan başlayabilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

14 Gün Ücretsiz Deneme ile
Hemen E-ticarete Başla

Yorum yapılmamış
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.

Benzer Yazılar