Genel, Wordpress

En Sevilen 6 WordPress SEO Eklentisi

Yükleniyor..

wordpress seo

EN SEVİLEN 6 WORDPRESS SEO EKLENTİSİ

Arama motorundaki sıralamanızın yüksek olması ve içeriklerinizin görünür olmasına yardımcı olacak ücretli ve ücretsiz bir çok WordPress SEO eklentisi var. İşte en sevilen 6 Wordpress SEO eklentisi.

wordpress seo

1.     Yoast SEO

Yoast Seo belki de en iyi ve popüler WordPress SEO eklentisidir. Bu eklenti sayesinde web siteniz en güncel Google algoritmaları kullanılarak daima en uygun ve en iyi ideal halinde kalır. Premium hizmetiyle site içi bağlantılar, içerik öngörüleri ve 7/24 verdiği destek gibi özellikler ile tam kontrol elde etmenize yardım eder. Yazınızı Flesch-Kincaid kurallarına uygun olarak analiz eder ve okunabileceğinden emin olur. Google aramalarında nasıl gözükeceğine dair önizleme gösterir.

2.    Broken Link Checker

Bir web sitesinde herhangi bir sebeple kırık link oluşabilir. Broken Link Checker kırık ve kayıp bağlantıları bir listede toplar. Bu listede düzenleme yapıp istediğinizi silmek gibi eylemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bir sorun olduğunda size eposta üzerinden bildirim gelir.

3.   SEO Optimized Image

Görsel açıklamalar içeriklerinizi ilginç kılar ve ziyaretçi etkileşiminin artmasına yardımcı olur. Görseller Google için sıralama önceliklerinden biridir. SEO Optimized Image WordPress SEO eklentisi hem var olan, hem de yeni güncellenmiş bütün görselleri kendiliğinden otomatik olarak güncelleyecek, onlara alternatif olarak metin veya başlık etiketleri ekler.

4.   Ahrefs

Ahrefs, endüstri uzmanları tarafından piyasadaki en iyi SEO aracı olarak kabul edilir. Bir SEO aracından istenilen her şeyi kapsayan bu araç rakip analizi, anahtar kelime araştırması, backlink araştırması, içerik araştırması, sıralama takibi ve web izleme gibi önemli ihtiyaçların hepsini kapsar. İnternetteki en büyük backlink veri tabanlarından birine sahiptir.

5.   SEMrush

SEMrush; anahtar kelime araştırması ve backlink analizi gibi SEO özelliklerini içerir. Genelde rekabetçi analizi ile tanınan ve Alan Adı vs Alan Adı özelliği, Ücretli vs organik trafik üzerinde açık bir karşılaştırma yapmanızı sağlar. Reklam strateji analizi ve dijital pazarlama stratejilerinizi yapar veya optimize etmeye yardımcı olur. Ayrıca içerik pazarlama yazıları yazarken anahtar kelime önerileri sunar.

5.   Google Search Console

Bir web siteniz var ise Google Search Console’u ücretsiz olarak bazı doğrulama kodları girerek kullanabilirsiniz. Bu web sitenizin Google SERP’deki her türlü performansını izlemenizi sağlamaktadır. Ayrıca web sitenize ziyaretçi çeken aramalarla birlikte, web sitenizin görüntülenme ve tıklanma miktarını ve Google’da oluşan pozisyonlarını analiz etmenize olanak sağlar. Sitenizde bir sorun oluşursa Google size bir e-posta yollar.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

14 Gün Ücretsiz Deneme ile
Hemen E-ticarete Başla

Yorum yapılmamış
Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.

Benzer Yazılar